Skolas blogs

13.4.17

Svešvalodu nedēļā ceļojām apkārt pasaulei

Pagājusī nedēļa Salaspils 1. vidusskolā aizritēja dažādu valodu noskaņās, jo skolā norisinājās ikgadējā svešvalodu nedēļa. Kā ierasts, tās ietvaros tika rīkots svešvalodu koncerts, kura piedalījās vairāk nekā 60 skolēnu ar dažādiem priekšnesumiem angļu un krievu valodās. Par godu skolas apaļajai jubilejai, kas gaidāma nākamajā gadā, svešvalodu nedēļā savas zināšanas par skolu demonstrēja skolēni, kuri iejutās gidu lomā. 


Vēl nebijis notikums svešvalodu nedēļas ietvaros šogad bija svešvalodu darbnīcas. No pirmdienas līdz ceturtdienai skolēni varēja apmeklēt sešas dažādas darbnīcas, kuras vadīja gan mūsu pašu skolotājas no Salaspils 1. vidusskolas, gan citi pasniedzēji. Tās tika organizētas ar mērķi dot skolēniem iespēju iepazīt kultūras un valodas, kuru nosaukumi vismaz šobrīd skolēnu stundu sarakstos vēl neparādās. 

Pirmdien angļu valodas un kulturoloģijas skolotāja Asnāte Strīķe vadīja ķīniešu valodas nodarbību. Tajā skolēni uzzināja ne vien pamata frāzes ķīniešu valodā, bet arī šīs teiksmainās kultūras raksturīgākās iezīmes. 

Otrdien skolēniem tika piedāvātas veselas divas darbnīcas Ziemeļvalstu noskaņās – profesionālās somu valodas pamati Emīlijas Mežales un dāņu valodas pamati Ievas Lases vadībā.

Arī trešdien skolēniem bija iespēja apmeklēt divas nodarbības. Angļu un vācu valodas skolotāja Annija Sprīvule sniedza skolēniem ieskatu norvēģu valodas skanējumā, kamēr Sandris Ādminis vadīja aizraujošu nodarbību par dzīvnieku valodu. Tajā skolēni varēja uzzināt par dažādajiem komunikācijas veidiem, kas pastāv daudzveidīgajā dzīvnieku pasaulē.

Svešvalodu darbnīcu cikls noslēdzās ceturtdien ar visapmeklētāko nodarbību – spāņu valodu. Šajā nodarbībā panamietis Karloss Velaskēzs iepriecināja skolēnus ne vien ar spāņu valodas "izdzīvošanas komplektu", bet arī dziesmām ģitāras pavadībā.


Līdz ar to šī gada svešvalodu nedēļa izvērtās varenā un krāsainā ceļojumā apkārt pasaulei – no Ķīnas, caur Eiropas ziemeļiem līdz pašai Panamai!

Paldies skolēniem par interesi, atsaucību un iesaistīšanos!

Paldies skolotājām Svetlanai Bondarenko, Indrai Frišfeldei, Laimai Januševskai, Bogdannai Kļimkovičai, Natālijai Novickai, Maijai Rozenšteinei, Lūcijai Sniķerei, Annijai Sprīvulei, Asnātei Strīķei un Ulrikai Veismanei par organizēšanu!