Skolas blogs

1.5.12

Comenius noslēguma koncerts

Lai cik tas nebūtu skumji, mūsu skolas dalība Comenius projektā Europe@the_stage tuvojas noslēgumam. Divu gadu garumā mēs mācījāmies projektā iesaistīto valstu dejas un dziesmas, braucām ciemos, uzņēmām ciemiņus, kā arī tikāmies virtuāli, ar Skype palīdzību. Dažas klases bija iesaistījušās vairāk, citas mazāk, projekts noslēdzās ar lielisku pasākumu 27. aprīlī - noslēguma koncertu kultūras namā Enerģētiķis. Ja ierasti skolas koncertā piedalās skolas kori, ansambļi un deju kolektīvs, tad šoreiz uzstājās klases. Pavisam kopā saskaitot, uz skatuves kāpa gandrīz 300 dalībnieku, no 2. līdz pat 11. klasei. Skolas talismans - bitīte mūs izveda caur visām iesaistītajām valstīm.  Kuras tās ir? 
  • Beļģija, kuras dziesmu flāmu valodā dziedāja un deju dejoja 3.c un 3.d klašu skolēni.
  • Katalonija, ar kuras kultūru mūs iepazīstināja 2.c klase un 5.a klase. Tiem, kuri nezina, kas ir Katalonija - tas ir reģions Spānijā, kas ir ar savām tradīcijām, savu valodu un ciešu apņēmību tuvāko gadu laikā kļūt par neatkarīgu valsti. Par Barselonu taču esat dzirdējuši? Tā ir Katalonijas galvaspilsēta.
  • Čehija, kuras ekspresīvos ritmus mums demonstrēja 5.b un 6.b skolēni. Ja vien  uzmanīgi ieskatīsieties bildēs, tad pamanīsiet, ka "čehu" uz skatuves bija visvairāk.
  • Slovēnija, ar kuras melodisko tautas mūziku mūs iepazīstināja 7.a un 7.b.
  • Ungārija kuru mums prezentēja 8.a un 8.c klašu skolēni. 
Un protams, nekur nav tik labi kā mājās, tādēļ netika aizmirsts arī par latviešu tautas dejām un tautas dziesmu, kuras mums, kā vienmēr lieliski, demonstrēja "Dzīpariņa" dejotāji un kora "Sonāre" dziedātājas. Starp citu, lielajā noslēguma šovā Beļģijā, kas notiks 11. maijā Puttē, visu iesaistīto valstu pārstāvji uz teātra skatuves dziedās arī latviešu tautasdziesmu "Bēdu manu lielu bēdu" (latviešu valodā, protams) un dejos "Tūdaliņ, tagadiņ".
Uz šo koncertu dosies arī 12 mūsu skolas skolēni. Kā viņiem veiksies, to visi interesenti varēs noskatīties koncerta ierakstā, ko apsolījuši filmēt beļģu vietējās televīzijas pārstāvji.
Paldies visiem, kuri piedalījās - dziedātājiem, dejotājiem, runātājiem, kā arī skolotājām, kuras atsaucās un iesaistīja savas klases projektā!