Skolas blogs

9.11.12

Mācās ne tikai skolēni

Tā kā katram skolotājam reizi trijos gados ir jāmācās vismaz 36 stundas kādos kursos un tā kā no šī mācību gada 5.e klasē man bija jāsāk mācīt integrējot priekšmeta saturu ar angļu valodu, tad mēģināju atrast atbilstošus kursus. Pateicoties Eiropas mūžizglītības programmai Comenius, saņēmu finansējumu un varēju doties uz ADC College Londonā. Nodarbības laikā
Uz kursiem bija ieradušies skolotāji no vairākām valstīm – Francijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Šveices, Slovākijas, Polijas, un protams, no Latvijas. 

Kursi ilga divas nedēļas, kuru laikā nebija pat brīvdienu, jo katrai dienai ārpus mācībām bija paredzēta programma, lai varam apgūt ne tikai mācības, bet arī iepazīt britu ikdienu un kultūru. Britu, nevis angļu, jo tautību raibums Londonā ir neiedomājams. 
Īstendas ielu māksla

Protams, apskatījām visā pasaulē pazīstamās vietas, tādas kā Tauvers, Londonas acs vai Bigbens (kurš tagad gan nosaukts karalienes vārdā – Elizabetes II tornis), taču bija iespēja ielūkoties arī dziļāk – devāmies alternatīvās Londonas tūrē iepazīt Īstendas ielu mākslas darbus, iepazīties ar indiešu kultūru un Eiropas vienīgo speciāli celto hindu templi, kā arī apmeklējām teātra izrādi. Interesanta pieredze bija dzīvošana musulmaņu ģimenē, kas mani uzņēma ļoti laipni. 

Hindu templis
Bet protams, tās visas bija tikai piedevas kursiem. Pašas mācības bija neiedomājami interesantas, aizraujošas, idejām piesātinātas. Pat nezinu kādus vēl apzīmējumus lietot, lai izteiktu sajūsmu, jo mūsu trīs pasniedzēji spēja mūs aizraut tā, ka neļāvām nodarbībām beigties laikus, bet pārtraukuma laikā gaidījām, kad atsāksies nodarbība. 

Tower Bridge
Un tā, esmu tikusi pie daudzām idejām kā labāk mācīt, pie daudziem draugiem dažādās Eiropas valstīs un, pats galvenais, ir iegūta neatsverama pieredze. 

Ļoti ceru, ka arī citi skolotāji (it īpaši angļu valodas) arī saņemsies un uzrakstīs projekta pieteikumu, lai tiktu pie šāda pozitīva, bagātinoša piedzīvojuma.
Mūsu grupa (ar kursu pasniedzējiem priekšplānā)