Skolas blogs

6.12.13

Atskats uz matemātikas un informātikas nedēļu

Šogad skolā matemātikas un informātikas nedēļu rīkojām gada vistumšākajā laikā, rudenī, nākamajā nedēļā pēc Valsts svētkiem un pirms visgaišākajiem svētkiem, pirms adventes. 

Pasākumus plānojām tā, lai tiktu iesaistīti skolēni no visām klasēm. 

Pirmdienas pēcpusdienā 5. klašu skolēni piedalījās matemātikas un informātikas viktorīnā „Gudrinieki un gudrinieces”. Šogad pieteicās 6 komandas, katrā pa četriem dalībnieki. Sīvā konkurencē uzvarēja 5.c klases komanda - Markuss, Jānis, Reinis un Denīza. 

Vēlāk pirmdienā 9.-12. klasēm rīkojām konkursu „Kodētā matemātika”. Visaktīvāk, ar 3 komandām, iesaistījās 9.a klase. Katrā komandā bija divi dalībnieki, kuriem bija nepieciešams viedtālrunis ar QR kodu lasītāju. Konkursā piedalījās 8 skolēnu un 1 skolotāju komanda. Šogad uzvarēja 11. klases meitenes Anastasija un Žaklīna. Mēs esam par jēgpilnu mūsdienu tehnoloģiju lietošanu mācību procesā! 

Divas pēcpusdienas 6., 7. un 8.klašu audzēkņi sacentās mācību kāršu spēlēs „Teicamnieks” un „Zinātnieks”. Katrā komandā bija 5 dalībnieki, ne tikai klases vislabākie reizrēķina zinātāji, bet arī cilvēki, kuri spēj saprasties savā starpā bez vārdiem, jo spēles laikā nedrīkstēja sarunāties. Uzvarēja 8.b klases komanda - Anna, Arvīds, Līva, Sabīne un Alīse. 

Matemātikas un informātikas nedēļas galvenais notikums bija otrdienas pēcpusdienā - nu jau otrais skolas dambretes turnīrs, kurā piedalījās skolēni no 1. līdz 12. klasei, piecas skolotājas un aktīva mamma. Sacensības vadīja, tiesāja un pozīcijas analizēja lielmeistars starptautiskajā dambretē Vitauts Budreika. Pavisam piedalījās 62 dalībnieki, no kuriem 20 ir aktīvi skolas dambretes pulciņa apmeklētāji. Kopvērtējumā uzvarēja dambretiste ar pieredzi Anita Štamere. Turnīra lielākais pārsteigums bija Kristiāns Strautnieks no 2.a klases, kurš kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu. 

Visu nedēļu skolēni piedalījās skolas sacensībās interneta mājas lapā miksike.lv, kurā rēķināja galvā. Lai izpildītu šo konkursu, mājās pie sava datora vajadzēja atrast 20 minūtes un izpildīt trīs konkursa kārtas, atbilstoši savai vecuma grupai. 

Paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja un juta līdzi! Ceram uz tikpat lielu atsaucību nākamajā semestrī matemātikas un informātikas olimpiādēs.