Skolas blogs

10.12.14

Petanks. Kas? Latvijai medaļa!


Vai zini, kas ir petanks? 

Tā ir komandu spēle, kurā spēlētāji cenšas piemest savas bumbas tuvāk mērķa bumbai (kašonetam). Izspēlē uzvar tā komanda, kuras bumbas ir tuvāk kašonetam. Spēlē uzvar tā komanda, kura pirmā sasniedz trīspadsmit punktus.

Novembra sākumā Francijas pilsētā Bordo notika Eiropas čempionāts petankā junioriem 2014. Komandā drīkstēja piedalīties spēlētāji līdz 17 gadu vecumam. Piedalījās 23 valstis.Latvijas komandā spēlēja Reinis no Rīgas, Marija no Upesciema un mūsu Sandis no 7.e klases. Komanda tika veidota no tiem spēlētājiem, kas bija uzvarējuši Latvijas junioru čempionātā.

Priekšsacīkstēs Latvijas komandai bija viena uzvara un četri zaudējumi, tādēļ nākamajā kārtā tā nokļuvām grupā, kas turpināja cīņu par Nāciju kausu. Pirmās 12 valstis cīnījās par Eiropas kausu. 

Sandis stāsta: "Nāciju kausa grupā sīvā cīņā atspēlējoties no 2:9, mēs uzvarējām Igauniju (13:11) un iekļuvām ceturtdaļfinālā. Tad spēle pret Austriju, kas bija saspringta un interesanta. Visiem par pārsteigumu Austrija tiek uzvarēta (13:9) un iekļūstam Nāciju kausa pusfinālā. Spēle pret Dāniju, spēles laikā bijām vadībā 9:4, taču dāņu pieredze un daži mūsu neveiksmīgie metieni noveda pie zaudējuma (9:13). Nāciju kausa izcīņā ieguvām dalītu 3.vietu kopā ar Ungārijas komandu. Mēs apsteidzām Monako, Austriju, Somiju, Igauniju, Čehiju, Slovākiju un Angliju."