Skolas blogs

29.9.15

Dzejas dienu pasākumā

15.septembrī Salaspils novada bibliotēkā notika Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam veltīts literāri muzikāls pasākums bērniem.


Par īpašiem nopelniem pagājušajā mācību gadā šoreiz uz pasākumu tika aicināti čaklākie dalībnieki - 3.a, 3.d, 4.c klases skolēni.
Pasākumu vadīja Jana Kolbina un Aleksandrs Tuguševs. Jana lasīja Aspazijas un Raiņa dzeju. Skolēni palīdzēja Aleksandram sacerēt vārdus dziesmai "Jāj pa ceļu pasaciņa" (uzrakstīts dzejolis ar izlaistiem vārdiem). Kad skolēni bija noklausījušies vairākus dzejoļu lasījumu, viņiem vajadzēja atminēt autoru nākamajiem dzejoļiem (Rainis vai Aspazija). Tas bērniem sagādāja lielu prieku. Lai atminētu autoru, vajadzēja saprast, kāds ir katra dzejnieka rakstīšanas stils. Skolēni secināja, ka Aspazijas dzejoļiem ir maigāks skanējums.  Jauki visiem kopā bija dziedāt dziesmu ar Aspazijas vārdiem "Dzied circenītis aizkrāsnē".


Notika arī konkursa „Uzzīmē ilustrāciju Raiņa vai Aspazijas dzejolim!” laureātu apbalvošana.

Pateicības par atsaucību un dalību konkursā saņēma 3.a klases skolotāja Laila Leščinska, 3.d klases skolotāja Inita Zalaka, skolēni Elīna Urtāne, Kristiāna Ozoliņa, 4.c klases skolotāja Ilze Čudare, skolēni Nora krūmiņa un Leo Kristiāns Spūle.