Skolas blogs

28.3.16

Lietuviešu skolēnu vizīte mūsu skolā

Skolēnu marta brīvdienās pie mums skolā trīs dienas viesojās 36 lietuviešu skolēni un 5 skolotāji no Viļņas Inženierijas liceja. Tā kā mūsu skolas ir saistītas Erasmus+ projektā “The Mysteries of European capitals”, šī bija lieliska iespēja iepazīt savus sadarbības partnerus ne tikai skolotājiem, bet arī skolēniem.

Viesošanās iesākās Salaspils Sporta namā, kur skolēni jauktās komandās (mūsu skolēni un lietuvieši) piedalījās stafetēs, basketbola turnīrā un pat futbola spēlē ar milzu bumbu. Tālāk lietuviešu skolēniem vakars turpinājās ar 5 dažādām mūsu skolas skolotāju organizētām darbnīcām – viņi mācījās spēlēt dambreti, fliiperu, salikt latviešu rakstus ar Lego palīdzību, kā arī iemācījās dažus vārdus latviešu valodā, dziedāja tautasdziesmas un karaoke.

Otrās dienas priekšpusdiena tika veltīta projekta tēmai – Rīgas noslēpumu meklēšanai. Skolēni jauktās komandās mācījās orientēties Vecrīgā un atrast Rīgai nozīmīgus un simboliskus objektus. Pēcpusdienā kultūras namā Enerģētiķis notika koncerts, kurā uzstājās lietuviešu deju kolektīvs un folkloras ansamblis, kā arī mūsu deju kolektīvs “Dzīpariņš”, vokālais ansamblis “Atvariņi” un 3.c klases skolēni, kas bija sagatavojuši savu priekšnesumu īpaši projektam. Diena noslēdzās ar diskotēku skolā, kā rezultātā skolēni ieguva daudz jaunu draugu.

Trešās dienas rītā skolēni devās uz Salaspils Botānisko dārzu un pastaigā līdz Daugavai, par kuru mūsu viesi bija ļoti pārsteigti un komentēja, ka tā jau neesot upe, bet gan jūra. Pēc tam lietuviešu skolēniem bija laiks doties prom, kaut arī negribējās šķirties no jauniegūtajiem draugiem.

Jūnija sākumā savukārt mūsu skolēniem būs iespēja paviesoties Viļņā un izpētīt Lietuvas galvaspilsētas noslēpumus.
Liels paldies visiem skolēniem, kuri brīvlaiku pavadīja skolā, piedaloties projekta aktivitātēs, īpaši Gregoram Matīsam un Emīlam Elksnītim!
Īpašs paldies skolotājiem, kuri iesaistījās, atbalstīja un pieskatīja, dažbrīd pat strādājot ar skolēniem pēc deviņiem vakarā: Anitai Voras, Ulrikai Veismanei, Rutai Ilgažai, Sintijai Lilienšteinei, Ģirtam Griestiņam, Sandijam Krastiņam, Ilzei Čudarei, Baibai Terēzai Petrovai, Agitai Grigorjevai, Ingai Grimai, Aijai Pizānei, Oskaram Laurenam, Kristapam Zaļajam, Dacei Bērtulei, Martai Antonevičai, Guntai Lagzdiņai, Ingai Vītumai Brūverei, Lindai Krastiņai, Evitai Pauriņai, Valdim Razumovskim, Gunitai Šalei, Valdai Kublickai, Mārai Gobai un medmāsai Marinai Geižānei.

Projekta koordinatores Ieva Hermane un Lūcija Sniķere.